"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub

Krajské kolo Poháru rozhlasu v atletice

V úterý 24.5.2016 se družstvo mladších žákyň zúčastnilo krajského kola Poháru rozhlasu v atletice, které se konalo na stadionu Hvězdy v Pardubicích. Základ družstva tvořily dívky z 2.C doplněné o 2 žákyně 1.C. Musely projít tvrdým kvalifikačním sítem v okrese Pardubic a odměnou jim byla možnost další konfrontace s atletickými nadějemi celého kraje. Všechny naše dívky bojovaly a podávaly výkony na hranici svých možností.
Výsledkem je výborné umístění na 4. místě a hlavně vylepšení celkového součtu o více než 400 bodů oproti okresnímu kolu.
Ukázalo se, že i naše škola se může pochlubit výrazným atletickým talentem. Klára Bartošková zvítězila ve skoku dalekém i v běhu na 60 m, kde časem 8,39 s získala nejvíce bodů (732) ze všech závodnic.