"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub

Zahradní slavnost

Středeční dopoledne na našem gymnáziu bylo vyhrazeno zábavným soutěžním i nesoutěžním aktivitám na hřišti, školním dvoře a v tělocvičně, které si pro sebe navzájem připravili sami studenti. V tělocvičně probíhaly turnaje ve volejbalu a ping pongu. Fotbal, košíková i volejbal se trénovaly i na venkovním hřišti hned za slalomovou dráhou pro závod s kolečkem pana školníka. Závod na čas se spolužákem v kolečku vyhrál tým Lhoták – Jedlička ze 7. C. Hned vedle provozovala třída 2. A zápolení v „páce" a piškvorkách. 1. C si zahrála na skutečnou „waflárnu", kde sehraný tým připravoval pro své „zákazníky" pochoutky ze skutečného těsta a dalších ingrediencí. Třída 7. C ve svém stánku „Romantické jazyky" nechala zájemce, kteří nestudují španělštinu a francouzštinu, lámat si hlavu s kvízy a kartičkami se slovíčky. 5. C provozovala bingo s vlastnoručně vyrobeným osudím s čísly. Někteří přijali výzvu DofE a soutěžili na čas ve stavbě stanu. S výkonem 3 minuty a 7 sekund zvítězilo družstvo 5. C. V minigolfu bodovali žáci 2. C. Dobrou mušku si vyzkoušeli zájemci o střelbu ze vzduchovky na terč. Kroužek programování připravil robotí sumo zápasy, které vyhrál výborně konstrukčně připravený a naprogramovaný robot družstva Kebab Jana Šmejdy a Františka Rutta, jenž dokázal vytlačit robota pana učitele Vlacha. Doménou dívek bylo „korálkování" a malování na obličej. Tichý, nenápadný, ale soustředěný byl i turnaj v šachu, který vyhrál Matěj Culka z 2. A a z nižšího gymnázia Maxim Kašpar z 1. C. Všichni si také mohli opéci špekáčky na ohni, který se udržoval v rohu hřiště. Na závěr slavnosti přišel pan Hlava předat putovní pohár naší škole za vítezství v závodě o nejlepšího běžce na Holicku, který vybojovala Karolína Vondroušová z 1. C v běhu na 750 metrů, kde suverénně porazila i starší dívky a vytvořila školní rekord.

Spolu s žáky se mnohých klání zúčastnili i sami učitelé včetně pracovnic administrativy a personálu jídelny.

Můžeme konstatovat, že se „zahradní slavnost" opravdu vydařila a bylo tam něco pro každého.